Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
76 postów 2944 komentarze

Skończmy z tą ksenofobią!!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

My, Europejczycy, w ogóle nie potrafimy się z emigrantami zintegrować. Jesteśmy ksenofobami chorobliwie przywiązanymi do tradycji

 Kilka dni temu mieliśmy ataki terrorystyczne w Paryżu. Dzisiaj odwołano mecz Niemcy-Holandia, podobno znaleziono furgonetkę pełną materiałów wybuchowych. Odwołany ma być kolejny mecz eliminacji ME w Belgii. W Holandii zdaje się też bezpiecznie nie jest. A już się słyszy o Rzymie, Londynie, Sztokholmie.

 

Jakie wnioski?

 

Ot, takie życie. Wybuchy się zdarzają. Dlaczego akurat zagrożenie dotyczy powyższych państw? 

Już słyszę te wybuchy ksenofobii. Wciąż jest wśród Europejczyków wielu ludzi, którzy nie dorośli do idei demokracji, poszanowania mniejszości, tolerancji i solidarności.

Znajdą się zakały społeczeństwa sugerujące, że to wszystko ma jakiś związek z falą uchodźców, którzy dla ratowania życia musieli uciekać na obczyznę. 

Będą sugerowali rzekome związki zagrożenia terrorystycznego z ilością młodszych braci w wierze w danym kraju. 

Powiem od razu, że takie sugestie są próbą ohydnej manipulacji. 

Te setki tysięcy młodych ludzi o groźnych, a jednocześnie szlachetnych, wyrazach twarzy, którzy przekraczają bez żadnych kontroli granice europejskie i z okrzykiem Allahu Akbar pozdrawiają nas tradycyjnym gestem zaciśniętych pięści nad głowami, nie mają absolutnie nic wspólnego z jakimkolwiek zagrożeniem w wyżej wymienionych państwach, które zupełnie przypadkiem należą do grona przodujących od lat w przyjmowaniu tych zacnych i pokojowo nastawionych cudzoziemców. 

Bardzo dobrze, że w niektórych państwach już przyjmowane jest prawo karzące grzywną lub więzieniem za sianie nienawiści wobec tych uchodźców. 

Manipulanci i spiskowcy przeciwko unijnym wartościom, wrogowie demokracji i tolerancji powinni być karani przykładnie.

 

Każdy, komu drogie są unijne wartości dobrze wie jaka jest prawda. 

 

Przecież to my a nie kto inny, jesteśmy temu winni tej fali przemocy, która zawisła nad Europą!!! 

 

Niech każdy uderzy się we własną pierś i zada sobie pytanie; co zrobiłem/zrobiłam aby uczynić życie naszych drogich gości lepszym, łatwiejszym, przyjemniejszym?

Każdy Francuz, każdy niemiecki kibic opuszczający ze spuszczoną głową stadion w Hanowerze myśli teraz o tym w jaki sposób doprowadził do tego, że niektórzy z przybyłych zostali doprowadzeni do takiego stanu frustracji, iż posunęli się do tak skrajnych zachowań?

 

Czy jedzenie, które było im dostarczane odpowiadało wysokim standardom krajów arabskich? 

To pytanie na które każdy, kto był kiedyś w takich krajach musi odpowiedzieć jednoznacznie. Proszę mi wierzyć - ja większość czasu tam spędzam i jedzenie jest zawsze wyśmienite. Naturalne, smaczne, nieskażone chemią. 

Jak można było im dostarczać to ohydztwo naszpikowane wodą i konserwantami, które z bólem serca musieli wyrzucać na tory?

Czy nie można było sprowadzić świeżej wołowiny z Pakistanu, Iranu, czy Syrii, kilku kucharzy którzy przyrządziliby ze smakiem, odpowiednimi przyprawami i finezją?

 

Czy francuskie kobiety pomyślały choć przez chwilę, że należałoby im dostarczyć jakichś przyjemności. Przecież to młodzi ludzie, w sile wieku, z dala od rodzin… Czy tak wygląda europejska gościnność? 

Sam na sam z Manuellą?

 

A jaki standard życie zapewniliśmy tym, którzy wyemigrowali do Europy wiele lat temu? Przecież wysokość zasiłków które 80% z nich pobiera w żaden sposób nie pozwala na godne, dostatnie życie, już nie mówiąc o odłożeniu, zainwestowaniu w jakieś dochodowe przedsięwzięcie, czy też po prostu zwykłą wizytę w kasynie od czasu do czasu. A przecież wszyscy są równi, mają te same żołądki. Liberte, egalite fraternite!!!

 

My, Europejczycy, w ogóle nie potrafimy się z emigrantami zintegrować. Jesteśmy ksenofobami chorobliwie przywiązanymi do tradycji, do pewnego stylu życia i nie potrafimy przyjąć ich wartości. Nie potrafimy się przestawić i pogodzić z tym, iż świat się zmienia i jest to naturalne, że jedna kultura jest zastępowana inną. 

 

Jak długo jeszcze nasi przywódcy będą musieli nad nami pracować, aby zrobić z nas prawdziwych tolerancyjnych, otwartych na zmiany, solidarnych euro-socjalistów? Jak długo, swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem będziemy zmuszali nowych mieszkańców Europy do takich desperackich aktów?

KOMENTARZE

 • @
  Napisałem to pod wpływem wizyty na blogu Pani nie-poseł Seniszyn.
  To pasjonujące. Ona takie rzeczy potrafi na poważnie pisać.
 • @imran 22:44:20
  Alez mnie Pan tym zdjeciem nastraszyl!
 • @Nibiru 01:39:59
  Ale Pani nie-poseł nie jest z wyglądu tak odrażająca jak odrażające są jej poglądy.
 • Do żydówki lewaczki szenyszyn !!!
  Jest różnica miedzy nami żydówko szenyszyn ! My Polacy jesteśmy dumnymi SŁOWIANAMI !!! JESTEŚMY ARYSTOKRACJĄ wśród narodów świata !!!
  !
  pani jest pochodzenia semickiego ! najbardziej pogardzanego na świecie narodu żydowskiego ! jesteście prymitywnym azjatycko-afrykańskim narodem
  sprytu i bezczelności wam nie brakuje ! ale to was nie upoważnia byście w naszym imieniu się wypowiadali !
  bo to MY SŁOWIANIE JESTEŚMY U SIEBIE w Polsce wy żydzi jesteście tutaj tylko zbędnym balastem !!!
  więc wypowiadajcie się w swoim żydowsko-chazarskim imieniu !!! NAS SŁOWIAN nie mieszajcie do swej brudnej roboty globalizmu !!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! Deportować wszystkich żydów chazarów muzułmanów z Polski !!!
  JEDNA KULTURA ! JEDEN NARÓD ! to jest odpowiedz na żydo-lewackie multikulti !!!

  !
 • Wolność Wypowiedzi To Fundament Demokracji
  Wolność Wypowiedzi To Fundament Demokracji
  Polacy Słowianie ! bez zahamowań Wyrażajcie Swoje Poglądy Polityczne !!!!
  MACIE DO TEGO PRAWO ! żadna żydowska władza w Polsce [ okupacyjna ] nie może wam tego prawa zabrać ! [ to mafia żydowska wymyśla mowę nienawiści by odebrać nam prawo do swobody wypowiedzi !! ]
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! Deportować wszystkich żydów chazarów muzułmanów z Polski ! JEDNA KULTURA JEDNA TOŻSAMOŚĆ !
  to jet odpowiedz na żydowską politykę Multikulti
 • @ireneusz 10:00:55
  Każdy normalny tak , tak Ty i Senyszyn niestety się w tym nawiasie nie mieścicie . Przykro mi , ale zalecam wam próbować płodzić dzieci na innym portalu . Pozdrawiam smutno . :)))))
 • @Repsol 20:47:36
  Wydaje mi się, że nasza tolerancja dla żydowskich chamów jest tutaj, w NEon'ie, dalece zbyt obszerna.
  Click!
 • @tekst senyszyn
  "My, Europejczycy, w ogóle nie potrafimy się z emigrantami zintegrować."

  Pani to tak naprawdę pisze?
  Kto niby z kim ma się integrować?

  O ile mi wiadomo, najskuteczniejszą formą współegzystowania jest asymilacja. Asymilacja do kultury liczniejszej, przeważającej, dominującej. Gdyby nie najzdrowsza asymilacja, nie byłoby Tuwima, Leśmiana czy takze Litwinów Miłosza tudzież Czesława Niemena, jeśli ktoś taki przykład woli.

  Warunkiem asymilacji jest brak ogólnych (generalnych) barier. Indywidualne będą zawsze, ale te są także w obrębie narodu.

  Poprzez asymilację dochodzi w dłuższej perspektywie do współoddziaływania obu kultur na siebie.

  Ale nie poprzez naukę arabskiego przez Polaków, no sorry Winnetou...
 • @
  Bez tradycji i historii nie ma narodu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY